Вчені винайшли нові нанофільтри, що розділяють рідини і гази з величезною точністю

Хіміки з університету Міннесоти навчилися синтезувати цеолітні нанолисти, фільтруючі рідини і гази. Фільтрація відбувається за рахунок дрібних пор, розміром з молекулу. Нові нанофільтри дешевші, їх простіше синтезувати і вони мають більшу роздільну здатність, ніж їх аналоги. такі нанофільтри можуть знайти застосування у величезній кількості галузей, від очистки палива до фармацевтики.
“Ми розробили процес зростання мікрокристалів цеолітів, який швидший, простіший і дає більш якісні нанофільтри, ніж будь-коли раніше”, – вважає Майкл Цапаціс, професор хімії і матеріалознавства Університету Міннесоти.
На сьогоднішній день більшість процесів хімічної і нафтохімічної очищення грунтуються на теплових процесах, таких як дистиляція. Ці процеси дуже енергоємні. Наприклад, хімічний поділ на базі дистиляції становить майже 5% від загального споживання енергії в Сполучених Штатах.
Кілька компаній і дослідників розробляють більш енергоефективні фільтри на основі мембран, які можуть відокремлювати молекули залежно від їх розміру і форми. Однак на сьогоднішній день багатоступінчасті процеси виготовлення цих мембран є дорогими і важкомасштабованими, і комерційне виробництво залишається проблемою.
У своїй роботі дослідники відкрили перший в своєму роді процес прямого росту нанолистів. Вчені починають із затравочних нанокристалів, які, потім починають обростати пласким поясом цеоліту. Лист виходить більшим за площею, дуже тонким і росте тільки в двох вимірах. Примітно те, що кристали, які виростають таким чином, дуже одноманітні за формою.



За матеріалами bigmir.net

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 коммент.:

Отправить комментарий